Denizli 1 Şubesi

ACIPAYAM- Kadın Kollarımız 8 Mart Kadınlar Gününü kutladı

Acıpayam Eğitim-Bir-Sen Kadın Kolları 8 Mart Kadınlar Günü’nü kutladı. Acıpayam Eğitim-Bir-Sen Kadın kolları tarafından Teras Kafe’de gerçekleştirilen toplantıda kadın sendika üyeleri tarafından ilgi gördü.Acıpayam Eğitim-Bir-Sen yönetim olarak 8 Mart Kadınlar Günü’nü kutladı. Başkan yardımcısı Maaz SALMAN 8 Mart Kadınlar Günü’nü kutlayarak kısa bir konuşma yaptı. Toplantıda Acıpayam Eğitim-Bir-Sen Kadın Kolları Başkanı Melahat CANBAZ açılış konuşması yaptı.

 


Acıpayam Eğitim-Bir-Sen Kadın Kolları Başkanı CANBAZ konuşmasında ; Sendikamız Eğitim Bir Sen Acıpayam Temsilciliği Kadınlar Komisyonu olarak; kadına reva görülen şiddeti ,ikinci sınıf kabul edilmeyi ,ayrımcılığı kabul etmiyoruz. İnancımız, ırkımız, cinsiyetimiz ve kılık kıyafetimizden dolayı dışlanmak istemiyoruz. Dik duruşumuzla, sonuca ulaştırdığımız ‘Sivil İtaatsizlik’ eylemi sonucunda 8 Ekim 2013 tüm kamu da çalışan kadınlarımız için, 5 Aralık 2013 tarihi itibariyle de kadın millet vekillerinin başörtüsü sorunu çözülmüştür. Bundan sonra başörtülü millet vekili, başörtülü bakan, başörtülü her şey olacağız. Çok anlamsız olan kamusal alanda başörtüsü yasağı, sendikamızın ‘Sivil İtaatsizlik’ eylemi sonucunda elde edilmiş bir haktır. Sendikamız baş örtüsü özgürlüğünü yine kadınlarımızın göstermiş oldukları kararlılık ve dik duruşları sonucunda elde etmiştir. Bu eyleme katkı sağlayan ve gönülden destek olan bütün kadınlarımıza, çok teşekkür ederiz. ‘Sivil İtaatsizlik’ eylemi örgütlü mücadelemiz sonucunda kazanılmıştır. Sendikamız kadının sorununa çözüm, isteklerine cevap olan bir sendikadır. Kadını her alanda görmek en büyük hedefimizdir.

 

Eğitim Bir Sen’in değerli kadın üyeleri, Kadınlar Komisyonu olarak biz sizlerle her türlü sorunlarınızı çözüme ulaştırmak için gayret sarfedeceğiz. Sizlerin istekleri bizim isteklerimizdir. Sizlerin dertleri öncelikle sendikamızın derdidir. Yeter ki biz bir arada olalım. Bir olalım. Daha verimli olmak için sık sık bir araya gelelim. Sizlerin de önerileri varsa her zaman her saat ve her yerde öncelikle Eğitim Bir Sen Acıpayam Temsilciliği Başkanı Sayın Şaban KAN ve yönetiminin değerli üyeleri, biz Kadınlar Komisyonu olarak önerilerinize açık olduğumuzu bilin. Örgütlü ve planlı bir şekilde gücümüzü birleştirebilirsek, problemlerimizi daha kolay aşarız. Sendikamızın misyonunu ve vizyonunu herkese anlatalım. Daha çok üye sahibi olmak, sendikamızın çalışmalarını herkese anlatmak, sendikamızla ilgili ön yargıları kırmak hepimizin görevi olsun. Sendikamızın kadın dayanışması ‘Kadına Şiddeti Kınıyoruz’ konulu basın açıklamasında bile oldukça hissedilmiş ve Eğitim Bir Sen Acıpayam Temsilciliği Kadınlar Komisyonu’nun yaptığı bu çalışma ses getirmiştir. Bundan sonra kadının problemini dile getirip çözmek asıl görevimizdir. Bu problemleri hep birlikte dile getirelim. Hep birlikte çözüme ulaştıralım. Bu gün burada Memur Sen çatısı altında birleşmiş siz Eğitim Bir Sen’in değerli kadın üyeleri, bizlere vermiş olduğunuz destekten dolayı hepinize öncelikle sendikamız Eğitim Bir-Sen adına, daha sonra Eğitim Bir-Sen Acıpayam Temsilciliği Başkanı Sayın Şaban KAN ve değerli yönetim üyeleri adına, biz Kadınlar Komisyonu üyeleri adına çok teşekkür ediyor ve bizlere vermiş olduğunuz desteği yürekten hissediyoruz. Gelecekte vereceğiniz destekten dolayı da sizlere şimdiden teşekkür eder, desteklerinizin sınırsız olmasını diler, sizleri sendikam ve komisyonum adına Allah’a emanet ediyorum dedi.