Teşkilat Eğitimlerine Devam Ediyoruz


975 | 28.02.2017
| |

İşyeri Temsilci Eğitimine, Pamukkale ve Merkezefendi işyeri temsilcileriyle 25-26 Şubat tarihlerinde Dedeman otelde devam edildi.

Eğitim, Şube Başkanımız Kazım Tefçi’nin açış konuşmasıyla başladı. Şube Başkanımız Tefçi bu eğitimin, Teşkilat için çekirdeğin çelikleşmesi olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti; ‘Denizli’de daha nitelikli bir sendikacılığın icra edilmesi, sendikal bilincin artması için teşkilat eğitimlerimize ara vermeden devam ediyoruz.

En büyük güçlerinin örgütlülük olduğunu belirten Tefçi sözlerine şöyle devam etti; ‘Elde ettiğimiz kazanımlar, örgütlü mücadelemizin eseridir. Tarihi kazanımlarla taçlandırarak ulaştığımız bugünkü nokta, inanç, duygu ve gönül birliğiyle, birlikte yürüttüğümüz kararlı mücadelenin sonucudur; ama hak ederek, ter akıtarak, birbirimize tutunarak geldiğimiz bu nokta asla yeterli değildir. Bizim davamız her türlü gündelik hesap ve çekişmenin ötesinde, ilerisinde millet davası, medeniyet davasıdır. ‘Öncü medeniyet’ idealimiz, hayallerimizi, özlemlerimizi ve hedeflerimizi tüm sınırları, sınıfları aşan bir nitelikle genişletiyor. Verecek olduğumuz eğitim hayata geçirildiğinde gerçek anlamını ve karşılığını bulur, sendika içi eğitimler örgütlü birlikteliklerin yürüyüşüne canlılık, dirilik katar. Bu duygularla sendikamızın uç beyleri olan siz değerli işyeri temsilcilerimizin bu eğitimden en iyi şekilde yararlanmanızı umut ederek, katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederim’ diyerek sözlerini tamamladı.

Eğitim programında, Şube Başkan Yardımcısı Metin Cami “Dünyada ve Türkiye’de Sendikal Hareket ve Eğitim-Bir-Sen Tarihi”, Şube Başkan Yardımcısı Hakan Gündüz “Kazanımlar” Şube Başkan Yardımcısı Erdoğan KARADİREK “Sendikal Temsil ve Algı Yönetimi” başlıklı sunumlar yaptılar.

Küfür, Hakaret ve Rencide Edici Yorumlar Yayınlanmayacaktır.

Top